כנס עסקי – שימור לקוחות

תכנית שיווקית לעסק כוללת בתוכה נטוורקינג = רישות עסקי. החשיבות של ההמשכיות גבוהה אף יותר מההשתתפות בכנס עצמו. בכתבה זו נתמקד בפעילות העסקית אשר באה אחריי הכנס – מפגש – אירוע בו היינו.

באירוע חייכנו, דיברנו, הכרנו אנשים חדשים וחיזקנו קשרים קיימים – אלו הם היסודות של הנטוורקינג. ההרגשה לאחר האירוע טובה, היו הרבה שלקחו מאתנו את כרטיס הביקור, התעניינו, החמיאו לנו על דרך העבודה שלנו ועל הצורך שקיים בעסק שלנו עבור עסקים רבים. היו אף שאמרו שיש להם לקוחות שיתעניינו במוצר / שירות שלנו, או שהם רואים מקום לשיתוף פעולה בין העסקים.

כאשר כל אחד חוזר למחויבויות היומיום, יהיו רבים שיחזרו לפעילות הרגילה ללא יצירת קשר לאחר האירוע. אין לכך כל קשר לטיב השיחה או האינטראקציה שהייתה באירוע עצמו, ועל כן האחריות להמשכיות חלה עלינו ואין לתת משמעות לדממת האלחוט מהצד השני.

סדר הפעולות המומלץ לאחר האירוע:

– טבלה או רשימה – מתוך כרטיסי הביקור שאספנו, ניצור רשימה עם הפרמטרים הבאים: שם מלא, שם העסק והדחיפות ליצירת הקשר

– פרט מזהה – כפי שפגשנו אנשים רבים, כך גם מי שאנו עתידים ליצור אתם קשר, יש להוסיף את הפרט המזהה לרשימה המוזכרת מעלה. אנו צריכים לעזור לצד השני ולתת חוטים שיקשרו את השם והפנים או הדמות שלנו כבר בפתיחה של המייל או של שיחת הטלפון. לדוגמא: "שלום ______, מדבר/ת __________, נפגשנו במפגש הנטוורקינג ויין ביום _____ האחרון, דיברנו על שיתוף פעולה בנושא פיזיקה גרעינית ואמרת שיש לך מכר בעפולה שיוכל לקדם את הנושא…"

– רשתות חברתיות (פייסבוק, לינקדאין וכו') – אפשר ליצור קשר כבר ב- 24 השעות מיד לאחר האירוע, כך לאדם תהיה התמונה שלכם לקשר עם השם. כמו כן, זה יקל על הזיהוי גם אם יצירת הקשר תהיה לאחר זמן מה

– אימיילים – רצוי לחכות 72 שעות, באם התחברתם דרך רשת חברתית זו או אחרת אפשר ליצור קשר בזמן מאוחר יותר. יש רבים שיצרו קשר מיד אחרי הכנס ונוצר "פקק" אשר עלול לגרום לאדם המקבל את כל המיילים לשים אותם בצד ולכן כדאי לתת את מרווח הזמן

– בחירת דרך ליצירת קשר – הבחירה תלויה בסיום השיחה במפגש. באם קבעתם להיפגש, רצוי להתקשר או לשלוח מייל לקביעת מועד לפגישה בסמוך לאירוע, בייחוד אם סימנתם דחיפות גבוהה לפגישה.

חשוב לזכור, האחריות היא רק שלכם ובידכם. האפשרויות הן עצומות מתוך נטוורקינג, ואין לדעת לאן יוביל הקשר הקצר אותו יצרתם באירוע. ייתכן ופגשתם את השותף העסקי שלכם, קישור ישיר לאחד מקהלי היעד או אף את הלקוח הבא.

הסבלנות היא מילת המפתח בשילוב עם שימור הקשרים בכל אחת מהדרכים הנ"ל. בהצלחה!

קצת עלינו...

ברוכים הבאים לנטוורקינג של העולם החדש! הדרך לקדם את העסק ע"י נטוורקינג איכותי וערך מוסף גבוה.

מפגשים קרובים

אנחנו גם בפייסבוק

דילוג לתוכן